Her er den komplette listen over 2018 kritikernes valgutvalg TV og filmutnevnelser

Her er den komplette listen over 2018 kritikernes valgutvalg TV og filmutnevnelser

Game Critics (Oktober 2018).

Anonim

Vi er allerede opptatt av 2018-Oscarene, men før det har vi Critics 'Choice Awards å se frem til. 2018 Critics 'Choice-nominasjoner ble annonsert i morges, og mange av våre faves er blant dem, inkludert filmene Lady Bird , The Disaster Artist og I, Tonya, sammen med TV-er The Crown , Big Little Lies , Dette er oss , GLOW og The Tailor's Tale .

Guillermo Del Toros Vannformen leder filmsiden med imponerende 14 nominasjoner, mens Feud: Bette og Joan regulerer den lille skjermen med seks nikker .

Vi finner ut hvem som vinner når showet flyr på The CW, torsdag 11. januar 2018, klokka 8:00 ET. Inntil da, pass på å sjekke ut hele listen over nominasjoner nedenfor.

FILM NOMINASJONER

Beste bilde
The Big Sick
Ring meg etter ditt navn
Darkest Hour
Dunkirk
Florida-prosjektet
Get Out
Lady Bird

Posten
Vannformen
Tre billboards utenfor Ebbing, Missouri
Beste skuespiller

Timothée Chalamet,
Ring meg etter ditt navn James Franco,
Katastrofen Artist Jake Gyllenhaal,
Sterkere Tom Hanks,
Posten Daniel Kaluuya,
Få ut Daniel Day Lewis,
Phantom Thread Gary Oldman,
Darkest Hour Beste Skuespillerinne

Jessica Chastain,
Mollys Spill Sally Hawkins,
Vannformen Frances McDormand,
Tre billboards utenfor Ebbing, Missouri Margot Robbie,
I, Tonya Saoirse Ronan,
Lady Bird Meryl Streep,
Posten Beste støttende skuespiller

Willem Dafoe,
The Florida-prosjektet Armie Hammer,
Ring meg etter ditt navn Richard Jenkins,
Vannformen Sam Rockwell,
Tre billboards Utenfor Ebbing, Missouri Patrick Stewart,
Logan Michael Stuhlbarg,
Ring meg etter ditt navn Beste støttende skuespillerinne

Mary J. Blige,
Mudbound Hong Chau
The Big Sick Allison Janney,
I, Tonya Laurie Metcalf,
Lady Fugl Octavia Spencer,
Vannformen Beste unge skuespiller / skuespillerinne
Mckenna Grace, Gifted
Dafne Keen, Logan

Brooklynn Prince,

The Florida Project
Millicent Simmonds, Wonderstruck
Jacob Tremblay, Wonder
Best Acting Ensemble Dunkirk
Lady Bird Mudbound
Posten

Tre billboards utenfor Ebbing, Missouri Best Director

Guillermo del Toro,
Vannformen
Greta Gerwig,
Lady Bird
Martin McDonagh,
Tre billboards utenfor ebbing, Missouri

Christopher Nolan,

Dunkirk Luca Guadagnino,
Ring meg etter ditt navn Jordan Peele,
Get Out Steven Spielberg,
Posten Beste animerte funksjonen
The Breadwinner Coco
Fornøyelig Me 3 LEGO Batmanfilmen
Loving Vincent Beste Actionfilm

Baby Driver
Logan
Thor: Ragnarok
Krigen mot Apes Planet
Wonder Woman
Beste Komedie

The Big Sick
The Disaster Artist
Girls Trip

Jeg, Tonya
Lady Bird
Beste skuespiller i en komedie
Steve Carell,

Slaget ved kjønnene
James Franco,
The Disaster Artist
Chris Hemsworth,

Thor: Ragnarok
Kumail Nanjiani,
Adam Sandler,

The Meyerowitz Historier (Ny og Utvalgt)

Beste Skuespillerinne i Komedie Tiffany Haddish,
Jente tur Zoe Kazan,
The Big Sick Margot Robbie,
Jeg, Tonya Saoirse Ronan,
Lady Bird Emma Stone,

Kampen om kjønnene
Best Sci-Fi / Horror Movie Blade Runner 2049
Få ut Den
Vannformen Beste utenlandske språkfilm
BPM (Beats Per Minute)

En fantastisk Woma Først de drepte min far
I fade Firkanten

Thelma
Best Original Screenplay
Guillermo del Toro og Vanessa Taylor,
Vannformen
Greta Gerwig,

Lady Bird
Emily V.Gordon og Kumail Nanjiani,
The Big Sick
Liz Hannah og Josh Singer,
Posten
Martin McDonagh,
Tre billboards utenfor Ebbing, Missouri

Jordan Peele,
Få Ut Best tilpasset manusverk
James Ivory, Ring meg etter ditt navn
Scott Neustadter og Michael H. Weber, The Disaster Artist
Dee Rees og Virgil Williams, Mudbound
Aaron Sorkin, Molly's Game
Jack Thorne, Steve Conrad, og Stephen Chbosky, Wonder

Beste kinematografi
Roger Deakins, Blade Runner 2049
Hoyte Van Hoytema, Dunkirk
Dan Laustsen, Vannformen
Rachel Morrison, Mudbound
Sayombhu Mukdeeprom, Ring meg etter ditt navn

Beste produksjonsdesign
Paul Denham Austerberry, Shane Vieau og Jeff Melvin, Vannformen
Jim Clay og Rebecca Alleway, Mord på Orient Express
Nathan Crowley og Gary Fettis, Dunkerque
Dennis Gassner og Alessandra Querzola, Blade Runner 20 49
Sarah Greenwood og Katie Spencer, Skjønnhet og dyret

Mark Tildesley og Véronique Melery,

Phantom Thread Beste redigering
Michael Kahn og Sarah Broshar, The Post
Paul Machliss og Jonathan Amos, Baby Driver
Lee Smith, Dunkirk
Joe Walker, Blade Runner 2049
Sidney Wolinsky, Vannformen

Beste kostymdesign

Renée April,
Blade Runner 2049 Mark Bridges,
Phantom Thread Jacqueline Durran,
Skjønnhet og dyret Lindy Hemming,
Wonder Woman Luis Sequeira,
Vannformen Beste hår og sminke

Skjønnhet og dyret
Darkest Hour I, Tonya
Vannformen Wonder
Beste visuelle effekter Blade Runner 2049
Dunkirk Vannformen
Thor: Ragnarok Krig for apenes planet

Wonder Woman

Best Song
"Evermore,"
Skjønnhet og dyret
"Kjærlighetens mystikk"
Ring meg etter ditt navn

"Husk meg" <99 9>Coco
"Stand Up for Something,"
Marshall
"Dette er meg",
Den beste Showman
Beste poengsum
Alexandre Desplat,

Vannformen

Jonny Greenwood, Phantom Thread
Dario Marianelli, Darkest Hour
Benjamin Wallfisch og Hans Zimmer, Blade Runner 2049
John Williams, Posten

Hans Zimmer,
Dunkirk TV NOMINASJONER

Best Comedy Series
The Big Bang Theory (CBS)
Black-ish (ABC)
GLOW <999 Den fantastiske fru Maisel
(Amazon) Moderne familie
(ABC) Patriot
(Amazon) Beste skuespiller i en komedieserie <999

Aziz Ansari,

Master of None
(Netflix) Hank Azaria,
Brockmire (IFC)
Black-ish
Ted Danson, Det gode stedet
(NBC) Thomas Middleditch,
Silicon Valley (HBO)

Randall Park,
Frisk utenfor båten

(ABC) Beste skuespillerinne i en komedieserie Kristen Bell,
Det gode stedet (NBC) Alison Brie,
GLOW (Netflix) Rachel Brosnahan,
Den fantastiske fruenMaisel Sutton Foster, Yngre
(TV Land) Ellie Kemper, Ubrytelig Kimmy Schmidt
(Netflix) Constance Wu,

Frisk utenfor båten

Beste støttende skuespiller i en komedieserie
Tituss Burgess, Ubrytelig Kimmy Schmidt (Netflix)
Walton Goggins, Viceprinsipper
Sean Hayes, Will & Grace (NBC)
Marc Maron, GLOW (Netflix)
Kumail Nanjiani, Silicon Dalen
Ed O'Neill, Moderne Familie (ABC)

Beste Støttende Skuespillerinne i Komedieserie

Mayim Bialik, The Big Bang Theory

(CBS) Alex Borstein,
Den fantastiske fru Maisel (Amazon) Betty Gilpin,
GLOW (Netflix) Jenifer Lewis,

Alessandra Mastronardi, Mester av Ingen (Netflix)
Rita Moreno, En dag til en gang (Netflix)

Best Drama Series
Amerikanske Gud (Starz) Kronen
(Netflix) Spill av Thrones (HBO) <9 99>The Tailor's Tale
(Hulu) Stranger Things (Netflix)
Dette er oss (NBC) Beste skuespiller i en dramaserie
Sterling K. Brown, Dette er oss Paul Giamatti,
Billions (Showtime) Freddie Highmore,

Bates Motel
(A & E) Ian McShane,
American Guds (Starz)
Bob Odenkirk, Bedre kall Saul
(AMC) Liev Schreiber,
Ray Donovan Beste skuespillerinne i en dramaserie
Caitriona Balfe, Outlander

(Starz)
Christine Baranski, Den gode kampen (CBS All Access)
Claire Foy,

The Crown (Netflix) Tatiana Maslany,
Orphan Black (BBC America) Elisabeth Moss,
Tjenestemannens Tale (Hulu) Robin Wright,
House of Cards (Netflix) Beste støttende skuespiller i en drama-serie
Bobby Cannavale, Mr. Robot (USA)

Asia Kate Dillon,
Billioner (Showtime) Peter Dinklage,
Spill av Thrones (HBO) David Harbour,

Stranger Ting
(Netflix) Delroy Lindo, Den gode kampen
(CBS All Access) Michael McKean, Bedre kall Saul
(AMC) Best Supporting Actress i en drama-serie Gillian Anderson,
American Gods (Starz) Emilia Clarke,

Spill av Thrones

(HBO) Ann Dowd,

The Handmaid's Tale Cod Jumbo,
Den gode kampen (CBS All Access) Margo Martindale,
Sneaky Pete (Amazon) Chrissy Metz,
Dette er oss (NBC) Best Limited Series
American Vandal (Netflix) Big Little Lies
(HBO) Fargo

The Long Road Home
(National Geographic) Beste film laget for TV Flint
(Lifetime) Jeg er Elizabeth Smart (Lifetime)
Henrietta's immortale liv mangler (HBO) Sherlock: The Lying Detective
The Wizard of Lies (HBO)
Beste skuespiller i en film laget for TV eller begrenset serie Jeff Daniels, Godless <999
Ewan McGregor, Fargo (FX)

Jack O'Connell,
(Netflix) Robert De Niro,
The Wizard of Lies > Gudløse (Netflix)
Evan Peters, Amerikansk Horrorhistorie: Kult
(FX) Bill Pullman,
Sinneren (USA)
Jimmy Tatro American Vandal

(Netflix)
Beste skuespillerinne i en film laget for TV eller begrenset serie Jessica Biel,
Sinneren (USA)
Alana Boden,

Jeg er Elizabeth Smart (Lifetime)
Carrie Coon, Fargo
(FX) Nicole Kidman,

Big Little Lies
(HBO) Jessica Lange, Feud: Bette og Joan
(FX) Reese Witherspoon, Big Little Lies
(HBO) Beste støttende skuespiller i en film laget for TV eller begrenset serie

Johnny Flynn, Genius
(National Geographic) Benito Martinez, Amerikansk kriminalitet
(ABC)

Alfred Molina, Feud: Bette og Joan (FX)
Alexander Skarsgård, Big Little Lies (HBO)
David Thewlis, Fargo (FX)

Stanley Tucci,
Feud: Bette og Joan (FX) Beste støttende skuespillerinne i en film laget for TV eller begrenset serie
Judy Davis, Feud: Bette og Joan (FX)
Laura Dern, Big Little Lies (HBO)
Jackie Hoffman, Feud: Bette og Joan King,
American Crime Michelle Pfeiffer,
The Wizard of Lies (HBO) Mary Elizabeth Winstead,

Fargo
999> Best Talk Show Ellen DeGeneres Show Harry
Jimmy Kimmel Live! The Late Late Show med James Corden The Tonight Show med Jimmy Fallon
Se hva som skjer med Andy Cohen Best Animated Series Archer
Bob's Burgers BoJack Rytter

Fare og egg Rick and Morty
The Simpsons Best Unstructured Reality Series Født denne veien
Ice Road Truckers Intervensjon Live PD

Ride med Norman Reedus
Teen Mom Beste Strukturelle Reality Series The Carbonaro Effect
Fixer Upper Profitten Shark Tank
Undercover Boss Hvem tror du at du er? Best Reality Competition-serien
America's Got Talent Hoppet Danse med stjernene
Prosjekt Runway RuPaul's Drag Race Stemmen
Best Reality Show Host Ted Allen, Dapping med stjernene

Cat Deeley,
Så du tror du kan danse
Tyra Banks,
America's Got Talent
Tom Bergeron,
Joanna og Chip Gaines,
Fixer Upper

RuPaul,

RuPaul's Drag Race
Hvilke tv-serier og filmer vil du rooting for på 2018 Critics 'Choice Awards? Gi oss beskjed
@feminineclub
!